Kdo jsme? — Jsme Osma!

„Jsme místem přátelství, poznávání Pravdy a příležitostí k proměně“ – hlavní myšlenka/heslo
„Osma všemu prospívá, i když se nikdo nedívá!“ – náš pokřik

Jsme skautský oddíl pro kluky a holky od 10 do 14 let, založený 8. května 2021 se záměrem vytvořit místo, kde děti získají nová a prohloubí stávající přátelství. Místo, kde děti dostanou prostor budovat svůj charakter a osobně růst. Místo, kde jim umožníme poznávat svět okolo nás a naučit se dovednostem, které se jim budou hodit celý život.

Oddíl vedeme v duchu křesťanského skautingu a jako základ naší práce s dětmi používáme skautskou výchovnou metodu. Jsme zkušení vedoucí s mnohaletou praxí v práci s dětmi v oddílech i na táborech a osvědčení rádci. Jsme součástí skautského hnutí prostřednictvím Dorostové unie. Dospělí vedoucí Osmy jsou členy sboru Církve bratrské v Ostravě – Trojka

Nové členy do oddílu přijímáme i v průběhu školního roku. A Vy se na naše schůzky můžete přijít kdykoliv podívat! První tři návštěvy jsou zcela zdarma a nezávazné. Můžete klidně přijít jen tak, ale oceníme, když nám dáte vědět předem o Vaší návštěvě.

Vedoucí oddílu

Lampard - Miroslav Müller

hlavní vedoucí oddílu

Usměvavý, pohodový a veselý člověk s obrovským srdcem, hudebník a textař. Vedoucí rock-gospelového sboru Fusion a táboru Trojky. Profesí stavař.

Helena Mrázková

vedoucí oddílu

Manželka, maminka, sociální pracovnice v oblasti náhradní rodinné péče, nadšená kdysi oddílová a dodnes táborová vedoucí. Od 11 let pro ni platí, že jednou skautka, navždy skautka.

Ronja - Sylva Švidrnochová

vedoucí oddílu

Manželka, maminka, učitelka francouzštiny a hudební výchovy, dlouholetá vedoucí turistického oddílu. Má ráda hory, lidi, hudbu a melouny.

Vlk - Jakub Mrázek

vedoucí oddílu

Táta tří dětí plných energie, manžel, milovník táborů, kopců, hor, potoků a všelijakých krás české přírody, vášnivý houbař, dlouholetý hlavní vedoucí táborů Trojky a vedoucí sboru Církve bratrské Ostrava - Trojka. Profesí mikrobiolog, srdcem učitel.

Rádci oddílu

Lucka Švidrnochová

rádkyně oddílu

Studentka gymnázia, které není lhostejné životní prostředí a také to, jak se cítí lidé kolem ní. Je přátelská, pečující, trpělivá, a má ráda ruční práce

Kapr - Josef Mrázek

rádce oddílu

Student gymnázia, cílevědomý, pečlivý, s chutí vaří a peče, táboří, hraje hry všeho druhu, zpívá, jí dobré jídlo a nejvíc ze všeho čte. V oddíle prakticky vyrostl.

Bos - Matyáš Filip

rádce oddílu

Trpělivý, chytrý, laskavý, věrný. Sportovně založený člověk. Dlouholetý táborník, hraje na klavír, má rád hudbu. Introvert, který si ovšem vždy rád pokecá nebo pomůže.

Koala - Sára Zončová

rádkyně oddílu

Studentka gymnázia. Vlídná, kreativní, naslouchající. Ráda maluje a miluje hudbu - umí základy na kytaru a ukulele. Je zkušená tábornice, takže ani týmového ducha při sportech a hrách nepostrádá. Raduje se z každé maličkosti a krásu nalezne ve všem.

O Dorostové unii

Dorostová unie (DU) jako nezisková organizace organizuje děti, mládež a jejich vedoucí. DU pomáhá vedoucím v práci s dětmi v klubech od roku 1999. Zajišťuje vedoucím vzdělávání, organizační a právní podporu.

Hlavním partnerem DU je Církev bratrská, státem registrovaná církev.

Dorostová unie je součástí České rady dětí a mládeže, spolupracuje s největší skautskou organizací v ČR, Junák – český skaut.